Sastanak radi veće podrške zajednici

Sastanak radi veće podrške zajednici

Danas je na inicijativu predsjednika Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljuba Radulovića održan sastanak sa rukovodstvom firme Uniprom metali Radošem Lacmanom i Zoranom Vučkovićem.

Na sastanku je razmatrana trenutna situacija u Crnoj Gori i eventualne refleksije na proces proizvodnje na župskim kopovima.

Kako kaže Radulović zajednički je konstatovano da:

1. Firma Uniprom metali nastavi u kontinuitetu da održava proizvodnju na župskim kopovima, da nema otpuštanja radnika, da se lični dohodak za sve radnike redovno isplaćuje i da se redovno uplaćuju odgovarajući pripadajući doprinosi, kao i da se ubuduće vodi računa da prioriteti u zapošljavanju budu nezaposlena lica iz MZ Župa.

2. Firma Uniprom metali će poštovati sve odluke Vlade Crne Gore. Zajedno sa predsjednikom Savjeta MZ Župa Nikšićka pratiti kompletnu novonastalu situaciju u MZ i pomoći u reješavanju problema koje kandiduje MZ Župa Nikšićka.

3. Predsjednik Savjeta MZ Župa pozdravlja iznijete stavove i napor firme Uniprom metali, posebno imajući u vidu trenutnu situaciju i izuzetno narušen poslovni ambijent u cijelom svijetu.

4. Sva komunikacija u rješavanju problema koje budu proizilazili iz postojeće situacije rješavaće se na relaciji direktora Uniprom metala Radoša Lacmana i predsjednika savjeta MZ Dragoljuba Radulovića.

5. U narednom periodu treba da se intenzivira dobra saradnja između firme Uniprom metali i Savjeta MZ Župa Nikšićka, a sve u cilju realizacije dobrih projekata koji će biti u interesu svih mještana Župe Nikšićke.

Kako saopštava predsjednik MZ firma Uniprom metali je upoznala predsjednika Savjeta da je za potrebe bolnice u Nikšiću obezbijedila sredstva za nabavku jednog respiratora.