Savjet MZ Župa obradovao prvake

Savjet MZ Župa obradovao prvake

Savjet MZ Župa Nikšićka je sedmu godinu zaredom obezbijedio poklone za prvake  u OŠ "Dušan Bojović" koji su danas po prvi put zakoračili u školske učionice. Poklone u vidu školskog pribora i slatkiša im je danas na svečanom prijemu uručio predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović. On je direktorici škole, nastavnom kolektivu, učenicima, a posebno prvacima poželio srećan početak školske godine, sa željom da sve njih, prija svega, posluži zdravlje i da što uspješnije savladavaju školsko gradivo. Istakao je da ga raduje činjenica da je ove godine u prvi razred krenuo 31 prvak. Kazao je da će Savjet MZ Župa Nikšićka i u narednom periodu nastaviti da svojim aktivnostima doprinese što boljim uslovima za bitisanje mlade populacije u Župi. Napomenuo je da je u ovoj godini Savjet MZ Župa Nikšićka za svako novorođenče obezbijedio novčane nadoknade u iznosu od po100 eura, prvorođeno dijete je dobilo 1000 eura, djeci je obezbijeđena besplatna ekskurzija, matursko veče, lučašima novčane nagrade, najboljim učenicima besplatan izlet, najboljim studentima mjesečne stipendije po 70 eura, ,,pomažemo KUD Župa, FK Župa, SRK Župa, a sve smo ovo uspjeli zahvaljujući privrednim društvima i pojedincima koji su prepoznali jednu pozitivnu namjeru u svim ovim aktivnostima.  Savjet MZ će nastojati da održi ovaj kontinuitet aktivnosti, a da li će se uspjeti pokazaće vrijeme pred nama., kazao je Radulović i na kraju je saopštio da će Savjet MZ na kraju ove školske godine za dvadest najboljih učenika uzrasta od petog do osmog razreda razreda obezbijediti besplatan jednodnevni izlet gdje to učenici budu željeli. 

 

DJECO, SREĆAN POČETAK ŠKOLSKE GODINE.