SRK Lipljen prvi, pao i rekord ulova u ligi

SRK Lipljen prvi, pao i rekord ulova u ligi

 Juče je na Liverovićkom jezeru završeno I kolo Šaranske lige. Najuspješnija ekipa i ove godine je bila ekipa SRK Lipljen iz Pljevalja sa ukupnim ulovom od 16,645 kg šarana, druga je bila ekipa SRK Nikšić sa ulovljenih 15,35kg šarana, dok je treće mjesto osvojila ekipa SRK Župa Nikšićka sa ulovom od 7,79kg. Četvrta je bila eipa SRK Vodene lisice sa ulovom od 6,96 kg, peta je bila ekipa SRK Elektroprivreda Crne Gore sa ulovom od 2,975kg i šesta ekipa SRK Plavsko jezero koja nije imala sreće i nije imala ulova.

Ovo kolo će ostati upamćeno, jer je ekipa SRK Nikšić koju su činili Denis i Violeta Lazarević ulovila šarana od 13,4 kg, što je rekord svih jezera u Crnoj Gori od kada se održavaju prvenstva u ovoj disciplini.

Ovo je jedna sjajna promocija Liverovićkog jezera i Župe i poziv istinskim sportskim ribolovcima da pecaju na ovom jezeru.

Ribolovci su sve uhvaćene šarane vratili u jezero i na pravi način promovisali koncept ,,uhvati i pusti’’.