Stipendije za 5 župskih studenata i ove godine

Stipendije za 5 župskih studenata i ove godine

Savjet MZ Župa Nikšićka donio odluku da petu godinu zaredom raspiše konkurs za dodjelu stipendije za  najbolje studente iz ove mjesne zajednice. Savjet mjesne zajednice će ove godine stipendirati pet najboljih studenta.

Kako je saopštio predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović pravo da konkurišu za stipendiju imaju svi redovni  studenti koji podnesu dokaz o redovnom upisu treće i narednih godina studija, a koji su u prethodnim godinama studija ostvarili prosječnu ocjenu 9 i više.
Prilikom predavanja konkursne dokumentaciej kandidati moraju priložiti potvrdu da imaju prebivalište na teritoriji MZ Zupa Nikšićka i da su državljani Crne Gore.
Visina mjesečne stipendije iznosiće 50 eura, a isplaćivaće se za mjesece novembar i decembar 2020. godine,  januar, februar, mart, april, maj, jun  2021. godine. Konkurs je otvoren od 05.10.2020-01.11.2020.god. i biće istaknut na oglasnoj tabli mjesne zajednice. Neblagovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.
,,Na ovaj način želimo da damo skroman podstrek svim sadašnjim i budućim studentima da postignu što bolje rezultate što je u interesu naše MZ, grada i države Crne Gore. Kroz ovakve aktivnosti želimo da pošaljemo poruku da je ulaganje u znanje najbolje i najsigurnije ulaganje, kaže Radulović i dalje dodaje:

,,Takođe studentima iz naše mjesne zajednice želimo da, na ovaj skroman način, pošaljemo poruku da nikad ne zaborave svoje mjesto i da sami kroz svoje ideje doprinesu razvoju zavičaja.’’

Kako poručuje Radulović, Savjet MZ će i u narednom periodu nastojati da održi kontinuitet svih prethodnih aktivnosti i na taj način dati podstreka i drugim društvenim zajednicama, državnim institucijama i pojedincima kako bi ovakvim ili sličnim aktivnostima doprinijeli sveukupnom jačanju našeg društva.