Tri medalje stigle u Župu

Tri medalje stigle u Župu

Povodom uspjeha  učenice šestog razreda OŠ "Dušan Bojović" Katarine Pindović i osvajanja tri medalje, od kojih dvije zlatne i jedna srebrna, na međunarodnim džudo turnirima u Podgorici i Tivtu predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović je danas priredio skroman prijem za ovu mladu Župljanku i tom prilikom joj poklonio pametni sat i slušalice. On je ovim simboličnim činom želio da se zahvali Katarini što na najljepši mogući način promoviše Župu i što ostaloj djeci u Župi daje smjernice kako da na najbolji način koriste svoje slobodno vrijeme. Katarina je ovim uspjehom najavila da od nje možemo očekivati u narednom godinama još veće uspjehe na najvećim takmičenjima. 

Kako je saopštio Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović Savjet MZ Župa će u narednom periodu, koliko je to u njenoj mogućnosti, podržati svako talentovano dijete u bilo kojoj oblasti, naročito sportskim, jer su kako je kazao ,,sportisti uvijek bili pravi ambasadori svojeg mjesta i države.’’

,,Ovaj Katarinin uspjeh  nameće nam obavezu da svi kao zajednica pokrenemo inicijativu kako bi izvršili rekonstrukciju školske sale koja je u lošem stanju, pa očekujem da se oko ove inicijative uključi kompletna zajednica, a nadam se i državne institucije, što će pomoći da još djece iskaže talenat u drugim sportovima.’’ Zaključio je Radulović najavljujući skromne nagrade i za druge Župljane koji budu osvajali nagrade na međunarodnim turnirima.