Župa u srcu čistila deponije u Gračanici

Župa u srcu čistila deponije u Gračanici

 Danas je ,,Župa u srcu'' organizovala čišćenje više manjih i većih deponija duž korita Gračanice od mosta Jugovići do II prezide. Različite vrste otpada su na ovom prostoru godinama unazad odlagane od strane nesavjesnih mještana. Veće deponije su čišćene mašinom angažovanog privatnog preduzeća. Aktivnost čišćenja je sprovedena kroz projekat ,,Identifikovanje izvora zagađenja sliva Gračanice i unapređenje postojećeg stanja'' Projekat se finansira preko Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Crne Gore kroz Javni konkurs za finansiranje projekata/programa nevladinih organizacija u oblasti zaštite životne sredine – zaštita voda „Podrška u identifikovanju koncentrisanih i rasutih izvora zagađenja voda“

Kroz projekat je planirano postavljanje i ekoloških tabla kako bi se uticalo na svijest građana Župe u očuvanju ovog vrijednog resursa.