Veliko hvala Miloše Mrvaljeviću

Veliko hvala Miloše Mrvaljeviću

Milošu Mrvaljeviću nekadašnjem direktoru OŠ ,,Dušan Bojović''.

Zahvaliti se javno čovjeku koji je u našu zajednicu i našu školu došao kao potpuni stranac i koga smo prije dvije godine svi pomalo dočekali sa nepovjerenjem nimalo nije lako. Danas u trenutku kada je politika umiješala svoje prste i donijela odluku da sada već bivšeg direktora Miloša Mrvaljevića smijeni i pored ostvarenih sjajnih rezultata iskazujemo potrebu da kažemo veliko hvala ovom čovjeku i župskom prijatelju, ali i javno ukažemo na loš uticaj politike na naše mjesto.

Dugo godina i kao pojedinci i kao organizacija djelujemo u zajednici sa željom da pomognemo stvoriti bolje društvo i bolju sredinu za život. Svih ovih godina sa dosta strana dočekivala nas je sujeta i osporavanje dobre namjere da pomognemo našu školu osim od jednog čovjeka ne Župljanina Miloša Mrvaljevića. Sa prvim njegovim dolaskom za direktora OŠ ,,Dušan Bojović'' i prvim razgovorom jasno nam je bila veličina i širokogrudost ovog čovjeka da pomogne akcije kako u školi tako i u Župi. I na našu dilemu hoćemo li moći sprovesti neku akciju sa njegove strane je dolazio odgovor da se to može, što nam je svima u zajednici davalo podstrek da pomažemo našu školu.

Dobri duh koji je dolaskom u Župu Miloš donio sa sobom osjetili su odmah skoro svi u Župi, naročito oni sa kojima je svakodnevno sarađivao, naša mjesna zajednica, ali i roditelji sa kojima je imao više nego dobru komunikaciju.

Promjena u župskoj svakodnevnici je bila više nego očigledna i osjećala se na svakom koraku. I župska djeca su osjećala pozitivne talase u kolektivu, pa su na svim poljima i takmičenjima ostvarivali i odlične rezultate.

Vjetar u leđa je bio i kod lobiranja projekta rekonstrukcije grijanja u školi, rekonstrukcije stare škole, izrade sportskih terena, obnove školskog inventara, obnove fonda knjiga u biblioteci, ekoloških akcija, organizovanja kulturnih događaja i mnogo toga drugog.

Sloboda koju si nam donio sa sobom kad si ušao u našu školu ravna je revolucionarnoj slobodi Dušana Bojovića našeg narodnog heroja po kojoj naša škola nosi ime. Iako se ne mogu porediti, ta sloboda izražavanja, djelovanja i govora je donosila osmjeh nastavnicima kad su dolazili u školu, ali i svima ostalima sa kojima si sarađivao.

Nama u organizaciji Župa u srcu je zaista bilo zadovoljstvo sarađivati sa tobom na svakom projektu stoga smo osjetili potrebu da kažemo veliko hvala direktore Mrvaljeviću za sve što si učinio za našu djecu, nastavnike i naše društvo. I nećemo ti kazati zbogom nego doviđenja do novih uspjeha i tvojih i naših.