Vlada će finansirati nastavak puta ka Župi

Vlada će finansirati nastavak puta ka Župi

Predsjednik Vlade Duško Marković je tokom posjete Nikšiću na Dan nezavisnosti Crne Gore obišao i put ka Župi Nikšićkoj čija je rekonstrukcija u toku. On je sa predstavnicima MZ Župa i rukovodstvom Opštine Nikšić obišao dionicu u mjestu Krstovače kojom prilikom je potvrdio datu riječ od poslednje posjete Župi da će Vlada finansirati dionicu od Krstovača do Morakova.

„Ovdje opština Nikšić realizuje rekonstrciju puta prema Župi ukupne dužine oko 6 km. Dva kilometra su završena, na 4 km se radi. Želim da kažem da je ostali dio puta obaveza Vlade. Danas potvrđujem da ćemo finansirati tu rekonstrukciju.’’ Kako je saopštio Marković u toku je izrada tehničke dokumentacije za drugu dionicu puta. Premijer je u obraćanju pohvalio dosadašnje rezultate koje je ostvario Veselin Grbović na čelu Opštine Nikšić.

Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović se zahvalio premijeru Markoviću na posjeti i spremnosti Vlade da dovrši rekonstrukciju puta ka Župi. Ovom posjetom je upotpunjena saradnja Mjesne zajednice Župa sa opštinom Nikšić i Vladom Crne Gore na ostvarivanju boljih uslova za život i rad svih Župljana.