Zašto mi je značajna rijeka Gračanica

Zašto mi je značajna rijeka Gračanica

Organizacija Župa u srcu je raspisala likovno-literarni konkurs za učenike JU OŠ ,,Dušan Bojović'' na temu ,,Zašto mi je značajna rijeka Gračanica’’. Aktivnost se realizuje kroz projekat ,,Identifikovanje izvora zagađenja sliva Gračanice i unapređenje postojećeg stanja''. Projekat se finansira preko Ministarstva poljoprivrede i održivog razvoja Crne Gore kroz Javni konkurs za finansiranje projekata/programa nevladinih organizacija u oblasti zaštite životne sredine – zaštita voda „Podrška u identifikovanju koncentrisanih i rasutih izvora zagađenja voda“. Projektom se želi povećati i ekološka svijest građana Župe kako bi čuvali rijeku Gračanicu od raznih zagađenja i uticaja. Usled poteškoća nastalih zbog pandemije korona virusom konkurs i izbor najboljih radova će se sprovoditi elektronski. Za najbolje likovne i literarne radove organizacija je obezbijedila i nagrade u vidu knjiga i školskog pribora.

Učesnici konkursa trebaju svojim radovima da iskažu značaj očuvanja rijeke Gračanice kako za njih same tako i za društvo u cjelini. Radovi mogu sadržati najljepše detalje rijeke, stihove o rijeci, literarni sastav, mogu biti najljepša sjećanja i uspomene na događaje sa rijeke, ali biti i futuristička priča kakva bi trebala biti rijeka i prostor oko nje.

Likovni radovi se šalju u formi fotografije dok će se literarni radovi primati u video formi snimljenoj u sopstvenoj produkciji ili formi fotografije rada. Radove je potrebno poslati na mail: zupausrcu@gmail.com Video se zbog veličine fajla može poslati i preko WeTransfera i Send space-a. Svi radovi će biti objavljeni nakon konkursa na Facebook i Instagram stranici Župa u srcu. Konkurs je otvoren do 30. novembra 2020. do 15h.