Župa ,,Šampion solidarnosti''

Župa ,,Šampion solidarnosti''

 Predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović danas je primio priznanje "Šampion solidarnosti",  koje je jednoglasnom odlukom komisije formirane od strane Opštine Nikšić dobio Savjet MZ Župa Nikšićka.

Obrazlažući didijeljeno priznanje član komisije Dragan Nikolić je kazao da je od svih pristiglih kandidatura, komisija za dodjelu priznanja jednoglasno donijela odluku da je Savjet MZ Župa dobitnik ovog priznanja . Kako je kazao Nikolić, komisija je imala na uvid sve one aktivnosti koje je pokrenuo Savjet MZ Župa, a odnose se na pomoć socijalno ugroženom stanovništvu, starim osobama, jednokratne naknade za novorođenčad, stipendiranje studenata, nagrade dobitnicima diplome Luča, pokloni prvacima, doniranje vrijednih poklona mjesnoj školi, vrijedne donacije za mjesni vrtić, obezbeđivanje novogodišnjih paketa za svu djecu u Župi, kao i za djecu u Bogetićina, Vraćenovićima, Lukovu, Boanu, Lazu, podrška FK Župa idr. Takođe je komisija imala na uvid i sve aktivnosti na poboljšanju infrastrukture u Župi. Svi članovi komisije su saglasni da je rijetko ko kao Savjet MZ Župa pokazao društvenu odgovornost i želju da mijenja svoje mjesto nabolje.

Predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka je izrazio zahvalnost svim članovima komisije na dodjeli ovog priznanja. Kazao je da je ovo priznanje svim mještanima Župe Nikšićke, svim privrednicima i pojedincima koji su pomogli da se realizuju sve ove aktivnosti.

,,U ovim turbulentnim vremenima Savjet MZ se uzdigao i nije nam bilo teško, jer kad neko voli svoje mjesto i svoj grad, kad je odan svojoj državi ne može imati prepreku da svojim aktivnostima doprinosi razvoju svoga mjesta, jer jačanjem svog zavičaja jačamo i našu državu Crnu Goru. Ovo priznanje će biti dodatni impuls da se nastavi sa novim aktivnostima na zadovoljstvo svih mještana Župe.'' - poručuje Radulović