Župljanke prve u takmičenju iz istorije

Župljanke prve u takmičenju iz istorije

Mlade Župljanke, učenice OŠ ,,Dušan Bojović'', Katarina Lončar, Nevena Jaredić i Sanja Mitrović predvođene nastavnikom istorije Ivanom Zečevićem postigle su veliki uspjeh na nedavno održanom opštinskom takmičenju iz poznavanja istorije organizovanom povodom 75 godina od pobjede Crne Gore nad fašizmom. Oni su u konkurenciji osnovnih škola Nikšića osvojili I mjesto i predstavljaće Nikšić na državnom takmičenju koje će se u petak 29. novembra održati u Baru.

Da su otišli na ovo takmičenje spremni priznao je i njihov mentor nastavnik Ivan Zečević: ”Definitivno  sam očekivao ovu pobjedu, znam da su se odlično pripremile za ovaj kviz, tako da sam i očekivao pobjedu”, saopštio je on očekujući dobar rezultat i u Baru.

U konkurenciji srednjih škola I mjesto pripalo je učenicima Nikšićke gimnazije.

Cilj takmičenja je, kako je saopštio jedan od članova žirija profesor Nikšićke gimnazije Zvonko Femić, da se poveća svijest kod djece o antifašizmu i borbi protiv fašističkih ideja koje su i dalje prisutne u društvu u manjem ili većem obimu”.

Održavanje kviza pomno je pratila višečlana komiija sastavljena od profesora osnovnih i srednjih škola. Presjednik žirija bio je mr. Sait Šabotić, dok su ostali članovi žirija bili: Željko Zvicer iz Ubnor-a i antifašista Nikšića, Zvonko Femić, Rajka Đikanović i Ivan Zečević.