Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Zabran Kralja Nikole

Zabran Kralja Nikole nalazi se dvadesetak kilometara od centra Nikšića, na samom istoku Župe. Zabran kralja Nikole, iznad Gornjeg Morakova, je krajolik sa izvanrednim pejzažnim vrijednostima, gdje je u amfiteatralnom vrlo upečatljivom prostoru prisutno nekoliko dobro očuvanih šumskih zajednica.

Zabran kralja Nikole su mještani Morakova u znak poštovanja poklonili crnogorskom Kralju Nikoli. Zabran je dobio naziv jer je samo kralj mogao sa svojim prijateljima loviti u ovoj šumi.

Pravim zaljubljenicima u prirodu ovo mjesto treba da bude inspirativno, jer nedaleko od Zabrana i sela Morakova postoji planinarska staza koja vodi na planinu Maganik, a iz Zabrana možete stići na Ponikvicu i Studeno, što će vam pružiti sjajnu avanturu.

Zabran će uskoro postati Spomenik prirode i tako dočekati da bude stavljen pod jedan vid državne zaštite kako bi se očuvale njegove izvorne prirodne vrijednosti.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Scroll to Top