Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Zajedno za budućnost sa knjigama i loptama

 Danas je organizacija ”Župa u srcu” uručila oko 600 knjiga prikupljenih u dvomjesečnoj akciji ”Svi po knjigu za našu biblioteku”. Ova akcija je dio projekta ”Zajedno za budućnost Župe” kojeg ova organizacija sprovodi od maja uz finansijsku pomoć Evropske unije kroz projekat Fors Montenegra  “Let’s Grow Together with IPA 2”. Osim 130 knjiga koje su nabavljene sredstvima iz projekta, ostale knjige su donirali štamparija Obodsko slovo i 40 tak građana.

Organizacija ”Župa u srcu” na svečanosti je takođe školi uručila i 9 fudbalskih lopti koje je donirao Župljanin Obrad Đoković. Ovaj značajan poklon školi je došao u pravom trenutku za postizanje novih uspjeha. Jedan fudbal je doniran i fudbalskom klubu ”Župa” i on će naknadno biti uručen.

U ime inicijatora knjige je svečano predao Biblioteci ”Dr Đuza Bulatović” i školi ”Dušan Bojović” Jovo Radulović.

Kako je on rekao, na svečanosti upriličenoj od strane škole, cilj akcije je bio da se prikupi što veći broj knjiga potrebnih za Biblioteku ”Dr Đuza Bulatović” koja se nalazi u prostorijama OŠ ’’Dušan Bojović’’ u Župi. On je još dodao da je ova akcija dio projekta koji promoviše zajedništvo u Župi. ”Rezultati ovog projekta su već vidljivi, a biće još veći nadamo se u budućnosti. Nadam se da će župski đaci promovisati zajedništvo i da će uživati čitajući ove knjige i igrajući fudbal.”

Direktorica OŠ ”Dušan Bojović” Vesna Mijušković se najprije zahvalila donatorima knjiga i fudbalskih lopti. Nadamo se da će naši đaci ove donacije promovisati na jedan najbolji način i sa svojim dostignućima svakodnevno na sportskim i literarnim takmičenjima. Zaista nas je na početku školske godine obradovala ova donacija, zaključila je direktorica.

Marija Đikanović je ispred fondacije Fors Montenegro, koja je nosilac projekta Evropske unije iz kojeg je proizašao projekat organizacije Župa u srcu naglasila da je ovo jedna lijepa akcija. ”Nadamo se da će ovih akcija biti još kako bi se mladi ljudi podstakli da čitaju i odvoje od modernih tehnologija, da bi se vratili upravo knjizi. Nama je drago da se kroz projekat Evropske unije iz kojeg je proizašao projekat ”Zajedno za budućnost Župe” zaista realizuju plemenite akcije.”

Organizacija Župa u srcu se zahvaljuje svima koji su učestvovali u akciji i donirali knjige time prepoznajući značaj projekta i knjige za župsku djecu. Organizacija poziva sve koji još nijesu donirali svoju knjigu da to učine u narednom periodu. Knjige mogu donijeti direktno u školu ili predati organizaciji.

Galerija projekta ”Zajedno za budućnost Župe”

 Dosadašnji donatori knjiga:

1

Donacija knjiga Iz projekta ”Zajedno za budućnost Župe” kojeg finansira Evropska unija kroz projekat FORS Montenegra “Let’s Grow Together with IPA 2”.

2

Knjižara ”Obodsko slovo”

3

Radisav Jaredić

4

Milodarka Zorić

5

Vlado Bajović

6

Radoslav Rade Mirković

7

Miljan Kosović

8

Ivana Filipović

9

Jelka Filipović

10

Milica Rašković

11

Rako Rašković

12

Dragan Mićković

13

Milanka Rašković

14

Milorad Durutović

15

Biljana Marojević Baćović

16

Natalija i Zoran Matijašević

17

Dejan Rašković

18

Lazar i Milanka Jovanović

19

Božidar Pavlović

20

Jelena Filipović

21

Nena Zečević

22

Pavle Pavlović

23

Stanka Lončar

24

Božidar Đilas

25

Biljana Matijašević

26

Jelena i Slavko Lončar

27

Obrad Rašković

28

Arsenije Lalatović

29

Marija Mitrović

30

Dragana Raičević

31

Danijela Mićković Perović

32

Ivana i Vukota Krulanović

33

Jovo Radulović

34

Radovan Mirković

35

Obrad Đoković

36

Boro Rašković

37

Ratko Ćipranić

38

Desanka Peka Bulatović

39

Željka Tomašević

40

Milena i Kristijan Mitrović

41

Milan Jovanović

42

Slađana Lončar

43

Gordana Pindović

44

Puniša Radulović

45

Porodica Vojinović

 

Donator fudbalskih lopti: Obrad Đoković

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top