Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Župski ribolovci srebreni na Balkanskom prvenstvu

Stevan Dačević i Milan Dragnić članovi ribolovnog kluba ,,Župa Nikšićka” ostvarili su nevjerovantan uspjeh na Kupu Jadransko podunavskih zemalja u disciplini lov šarana i amura u konkurenciji 16 ribolovnih klubova sa prostora bivše Jugoslavije sa mnogo dužom tradicijom i mnogo većim budžetima. Ovo Balkansko ribolovno prvenstvo je postalo prestižno u regionu i iz godine u godinu bilježi sve veći broj učesnika.

Revir „Ribolovačko carstvo“ u Kikindi  bio je više nego srećan župskom ribolovnom klubu jer kod takmičara RK ,,Župa Nikšićka’’ na početku takmičenja nije postojala ni pomisao da se može uzeti jedna od medalja. U trodnevnom takmičenju župska ekipa je u velikoj borbi nakon što je vodila veći dio takmičenja ipak prvo mjesto ustupila ribolovnom klubu ,,Šaran II’’ iz Kikinde. Domaćini su imali prednost domaćeg terena a i takmičara više u ekipi, a za prvo mjesto je odlučio jedan ulov više. Župljani su takmičenje završili sa 218,76 kg uhvaćene ribe.

Treće mjesto osvojila je još jedna crnogorska ekipa ,,Vodene lisice’’

Takmičenje je organizovano u organizaciji Saveza sportskih ribolovaca Srbije a organizaciju su podržali grad Kikinda i Udruženje sportskih ribolovaca “Šaran“.

Manifestacija je okupila oko 70 takmičara i 17 ekipa iz Srbije, Crne Gore, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Nastup takmičara SRK ,,Župa Nikšićka’’ je sponzorisala MZ Župa koja bila jedini sponzor župske ekipe na ovom prestižnom takmičenju.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top